ARTBF.COM              Фоклорна танцова панорама          Follow Us on Facebook  Follow Us on Google+

  Национален фестивал за народни хора "Хоро се вие, извива"
Награди

Награди на 11 Национален фестивал на любителските клубове за хародни хора „Хоро се вие, извива” 2017

ПРОФЕСИОНАЛНО ЖУРИ ПРИСЪДИ СЛЕДНИТЕ НАГРАДИ:

БЪЛГАРСКИ НАРОДНИ ХОРА

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА - ПЛАКЕТ, ГРАМОТА И ПАРИЧНА НАГРАДА - ТК „ЖАРАВА” гр. Видин
I МЯСТО - ПЛАКЕТ, ГРАМОТА И ПАРИЧНА НАГРАДА – ШНТ „СЕВДИЦЕ” - гр. София
II МЯСТО – ПЛАКЕТ, ГРАМОТА И ПАРИЧНА НАГРАДА - ФТК „7/8” гр. Добрич
III МЯСТО – ПЛАКЕТ, ГРАМОТА И ПАРИЧНА НАГРАДА - ФК „БАЯДЕРИ” гр. София
„НАЙ-АТРАКТИВНА ГРУПА” – ПЛАКЕТ и ГРАМОТА – КНТ „ВИТОША” гр. София
„НАЙ-АВТЕНТИЧНА ГРУПА” - ПЛАКЕТ и ГРАМОТА – ФГ „СВЕТЛИНА” гр. София
„НАГРАДА НА ПРЕДСЕДАТЕЛЯ” - ПЛАКЕТ и ГРАМОТА – ЖТГ „ФИДАНКИТЕ” – гр. Видин
Награда за стилно изпълнено хоро – ТС „ПИРИНСКА МАГИЯ” с. Марикостиново
Награда на Асоциация Български фолклор и „ЕВРОГРЕЙД” - КНХ „МОЙТО ЛИБЕ” гр. София
Награди от хоротека „БГ Ритъм” – ФК „ЗА ПОЯС” и КХР „БОГОВИЦА”, гр. София
Ваучери от ресторант „Фуего” – ТФ „БАГРИ” гр. София и ТФ „СЛЪНЦЕ” гр. София

НАДИГРАВАНЕ НА „ТРАКИЙСКА КОПАНИЦА”

I МЯСТО - ПЛАКЕТ, ГРАМОТА И ПАРИЧНА НАГРАДА - КНХ „МОЙТО ЛИБЕ” гр. София
II МЯСТО - ПЛАКЕТ, ГРАМОТА И ПАРИЧНА НАГРАДА – КНТ „ЦОКОВЦИ” гр. София
III МЯСТО - ПЛАКЕТ, ГРАМОТА И ПАРИЧНА НАГРАДА – ТФ „СЛЪНЦЕ” гр. София
БАЛКАНСКО ХОРО

I МЯСТО – ПЛАКЕТ и ГРАМОТА - ШНТ „СЕВДИЦЕ” - гр. София
II МЯСТО – ПЛАКЕТ и ГРАМОТА - ТК „ЖАРАВА” гр. Видин
III МЯСТО – ПЛАКЕТ и ГРАМОТА – КБНТ „ЧАНОВЕ” гр. София
Организаторите на единадесетото издание на фестивала изказват своята благодарност към всички участници и техните ръководители, за празника, който създадохме заедно и за приноса към достигане на основната цел на „Хоро се вие, извива” – ЗАПАЗВАНЕ И ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ НАРОДНИ ХОРА!
Награди на 1-ви Фестивал на любителските клубове за народни хора „Хоро се вие, извива” 2017

Жури: Мария Евтимова, Емил Генов и Емил Христов

1. Ръченица по двойки

Първа награда
• Евелина Таскова и Ивелин Григоров от танцов клуб “Хоро”, кв. Надежда
Втора награда
• Надежда Димова и Иво Неделчев от танцова група “Фолк палитра” при народно читалище “Димитър Динев”
Трета награда
• Димитрина Петрова и Богдан Михайлов от танцова група “Вяра, Надежда, Любов” , с. Горна Малина

2. Специални награди

• Специалната награда на район Триадица на танцов клуб “Детелина” от Пловдив
• Награда за масовост на kлуб по български народни танци “Чанове”
• Награда за автентичност на танцов клуб “Бели брези”
• Награда за атрактивност на танцова група “Вяра, Надежда, Любов” , с. Горна Малина

3. Награди за комплексно представяна

Първа награда
• Клуб по български народни танци “Чанове”
Втора награда
• Танцова група “Играорец”
Трета награда
• Танцова група “Фолк палитра” при народно читалище “Димитър Динев”

купи тениска
Купи тениска
"За българския танц"

Костадин Варимезов гайда
Костадин Варимезов
гайда

Димитър Манов - хореограф
Димитър Манов
хореограф



ArtBF.com Фолклорна танцова панорама ArtBF.com Balkanfolk.com Самодейни танцови ансамбли  Българска народна носия