ARTBF.COM              Фоклорна танцова панорама          Follow Us on Facebook  Follow Us on Google+

  Национален фестивал за народни хора "Хоро се вие, извива"
"Хоро се вие, извива" 2012

Шести Национален фестивал на групите за народни хора „Хоро се вие, извива” 2012, който 31 март 2012 г. в спортна зала „Христо Ботев”, София

Участие във фестивала взеха над 1800 танцьори от 61 групи за народни хора от цялата страна:

• Танцов колектив „Вангелофф” гр. София с ръководител Рангел Вангелов;
• Клуб „Севдице” гр. София с ръководител Лора Яворова;
• Танцов клуб „Царичина” при НЧ „Развитие -1931” с. Рибарица общ.Тетевен с ръководител Лиляна Дакова;
• Фолклорен клуб „За пояс” гр. София с ръководител Симеон Орсов;
• Танцова група „Играорец” - София с ръководители Красимир Христов и Анета Вълканова;
• Група „Калушари” гр. Враца с ръководители Ива Ценова и Георги Евденов;
• Танцова група „Фолк Палитра” НЧ „Димитър Динев 1937” гр. София с ръководители Ивайло Вълков и Зоя Григорова;
• Танцова група „Фолк Палитра I” НЧ „Димитър Динев 1937” гр. София с ръководители Ивайло Вълков и Зоя Григорова;
• Фолклорен танцов клуб „Бели Брези” при Музикален танцов център Бели брези и НЧ „Св. Климент Охридски ” гр. София с ръководители Миглена Корунова и Станислав Корунов;
• Група за народни хора „Светлина” при НЧ „Светлина” – гр. София с ръководители Нина Костадинова и Александра Панкова;
• Клуб „Траке” гр. Стамболийски НЧ „Н. Й. Вапцаров 1924” с ръководител Жанета Иванова;
• Танцова група „Слънце” при НЧ „Слънце - 1879” гр. Ихтиман с ръководител Анелия Нейкова;
• „Шарено хоро” гр. Златица и гр. Пирдоп с ръководител Евгения Ралчева;
• „На Мегдана” гр. София с ръководител Даниел Костов;
• Клуб за хора „Седеф” - София с ръководител Десислав Михайлов;
• Танцова школа „Макам” гр. София с ръководител Николай Енчев;
• Танцова група „В Шоплукъ” – гр. София с ръководители Ивайло Георгиев и Недко Златков;
• Танцова група „Български огън” - гр. София с ръководител Елена Бачева;
• Танцова група „Dance Academy” гр.София с ръководител Стефан Витанов;
• Клуб „Баядери”- гр. София при НЧ „Бъднина 1982” - район Младост с ръководители Богомил Тодоров, Виолета Димитрова, Петър Стоянов;
• Танцова група „Мера Денс” гр. София с ръководители Мариян Василев, Радостина Василева, Антоанета Асенова;
• Танцов клуб „Бисери” – София при НЧ „Васил Левски – 1926” с ръководител Бистра Костадинова;
• „Денс Мания Център” - гр. София с ръководител Георги Рангелов;
• Танцова формация „Искри” – София с ръководител Катя Алексиева;
• Школа за нар. танци „Фолклорика” гр. София с ръководители Евелина Павлова, Георги Павлов, • Камелия Методиева, Калина Божилова;
• Фолклорен танцов клуб„Чипница”- гр. Стара Загора с ръководител Христо Шейтанов;
• Клуб „Новоханци”при НЧ „Иван Вазов” с. Нови Хан с ръководители Младенка Павлова и Теодора Серафимова;
• Клуб „Body Folk” – гр. София с ръководител Йордан Станимиров;
• „Багри” – гр. София с ръководител Мирослав Димитров;
• Танцов клуб „Гайтани” гр. София с ръководители Мария Лъджева, Радостина Василева, Асен Атанасов;
• Клуб „Огнено хоро” при НЧ „Хр. Смирненски”- София и НЧ „Виделина”- с. Панчарево с ръководител Мишо Паунов;
• „Трите пъти” - гр. София с ръководител Десислава Илиева и Здравко Желязков;
• „Бистрица” с. Бистрица, обл. Софийска, НЧ „Св. Цар Борис I - 1909” с ръководител Станислав Крумов;
• Танцова школа „Хоро” гр. София, Сдружение „Хоро” с ръководител Дария Михалкова;
• Танцова школа „Хоро” гр. София при НЧ „Г.С. Раковски – 1925”;
• „Хоро” - гр. Перник, Сдружение „Хоро” с ръководител Митко Михалков;
• „Фолклорна работилница” - гр. София, Фолклорна работилница ЕООД с ръкъводител Евелин Петков;
• Група „Мераклии”, НЧ „Пробуда 1926” с. Железница, Софийско с ръководители Венелин Кирков и Десислава Веселинова;
• Танцова група „Хоротропковци” – гр. София, Студенски танцов клуб с ръководители Тодор Бонев и Виктория Йорданова;
• Фолклорен ансамбъл „Родолюбие” гр.Кюстендил с ръководител Семеон Васев;
• Танцов клуб „Макамлии”, НЧ „Светлина 1975” – гара Елин Пелин с ръководители Младенка Павлова и Теодора Серафимова;
• Фолклорно студио „Пендара” – гр. Шумен, с ръководител Рада Кайрякова;
• Танцов клуб „Кайлъка” – гр. Плевен, НЧ „Съгласие 1869” с ръководител Михаил Денев;
• Танцова къща „Приятели чрез танца” – гр. „Приятели чрез танца” при Сдружение Дай, бабо, огънче - с ръководители Алина Георгиева Христо Костадинов;
• Танцов клуб „Черга” – гр. Враца, Сдружение „Магнифика” с ръководител Ралица Тодорова;
• Танцова формация „Ритъм” - с. Борино, обл. Смолян с ръководител Севдалина Онбашиева;
• Клуб по народни танци „Цветница” с. Калояново и клуб по народни танци „Житница” с. Житница с ръководител Кръстю Кодошев;
• Клуб за български народни танци „Нартан“, с ръководител Пламен Ганов;
„Калина” гр. София с ръководител Ивайло Иванов;
• Танцов клуб „Кръшно хоро” – общ. Копривщица с ръководител Лучка Чотова;
• Фолклорен ансамбъл „Бисер” гр.Благоевград Сдружение „Бисер 2000” с ръководител Красимир Низамов;
• Женска танцова група „Фиданките”- гр. Видин с ръководител Фиданка Асенова;
• Студенска група „Армирано цвеке” – София УАСГ /катедра Физкултура/ с ръководител Елена Бачева;
• Клуб „Плетеница” - гр.София, Спортен клуб „Суперформа” с ръководители Зоя Григорова и Ивайло Вълков;
• Танцова група „Пълдин” – гр.Пловдив, Фолклорно студио „Пълдин” с ръководители Елена Димитрова и Емануил Синджирлиев;
• Танцова школа „Шопите” – гр.София, НЧ „Светлина 1908“ с ръководител Константин Колев;
• Клуб за нар. танци „Таралеж”- гр. Пловдив с ръководител Снежа Иванова;
• Фолклорен танцов клуб „Бояна” НЧ „Виделина 1919” – кв. Бояна с ръководител Ивайло Иванов;
• Клуб за народни хора „Деликанлии” – София с ръководител Ангел Низамски;
• Клуб за народни хора „Пасарелци” – с. Пасарел с ръководител Ангел Низамски;
• Танцов клуб „Ягодка” – с. Ягодово НЧ „Искра 1897” с ръководител Любомир Иванов;
• Фолклорна група „Нюанс” - София с ръководител Златан Стоянов;
купи тениска
Купи тениска
"За българския танц"

Костадин Варимезов гайда
Костадин Варимезов
гайда

Димитър Манов - хореограф
Димитър Манов
хореограф



ArtBF.com Фолклорна танцова панорама ArtBF.com Balkanfolk.com Самодейни танцови ансамбли  Българска народна носия